Publishing School w Krakowie

Jak uczymy?
W "Publishing School" nie ma górnej granicy wieku przyjmowanych Kandydatów.

Kształcimy grafików w pięciu specjalnościach

  • Grafik 3D
  • Web designer
  • Grafik poligraficzny DTP
  • Front-enf developer
  • Kreowanie kampanii reklamowych

Dla każdego zawodu mamy własny, chroniony prawem, ciągle aktualizowany, zgodnie z wymaganiami pracodawców, program nauczania. Zapytaj o ...

Informator 2017/18 Informator 2017/18 (480 KB)

Przyjęcie do szkoły

Warunkiem przyjęcia jest pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej, którą przeprowadza dyrektor. Nie jest to stresujący egzamin, jaki znamy z dotychczasowej kariery szkolnej, lecz miłe, rzeczowe spotkanie. Ma na celu zdiagnozowanie celów zawodowych i umiejętności wstępnych Kandydata.

Wpisowe do szkoły wpłacają dopiero osoby przyjęte. Umowę o naukę Szkoła podpisuje ze Słuchaczami na pierwszych zajęciach.
Kierunki szkolne startują na początku października. Finiszują rozdaniem dyplomów w pierwszym tygodniu lipca. 

Zjazdy obywają się co drugi weekend (sobota i niedziela) z ominięciem ważnych świąt w godz. od 9.00 do 16.00 (ćwiczenia, warsztaty, wizyty w drukarniach). Grupy komputerowe poranne pracują od 8.00 do 14.00, a popołudniowe od 14.00 do 20.00.

Na indywidualne konsultacje i ćwiczenia w szkolnych pracowniach komputerowych Słuchacze mogą przychodzić we wszystkie dni tygodnia.

Nasze ambicje to...

...to kształcenie umiejętnościowe, zwiększające szansę Absolwentów na satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Na rynku nie tyle liczy się to, co wiesz, ale przede wszystkim to, co faktycznie umiesz wykonać.

Kształcenie w “Publishing School” jest intensywne. Słuchaczy prosimy o:

  • systematyczne uczęszczanie
  • aktywność, kreatywność
  • terminowe wykonywanie projektów
  • regularne wnoszenie czesnego
  • wytrwałość w nauce od października do lipca

Fajna codzienność

 Grupy komputerowe są kilkuosobowe, max 11 osobowe. Normalnością jest systematyczny osobisty, mailowy lub skypowy kontakt Słuchaczy z sekretariatem i dyrekcją. Ważne są newslettery z powiadomieniami o zajęciach, zwiastunami ważnych profesjonalnych wydarzeń i ofertami pracy.

Zajęcia komputerowe na Mac (przyjazna platforma), ćwiczenia i projekty w salach krakowskiej ASP przy ul. Smoleńsk 9, wizyty edukacyjne w topowych drukarniach, przesłuchiwanie i nagrywanie dźwięku w studiu nagrań.

Do wielu nie komputerowych zajęć służą napisane przez wykładowców szkoły skrypty. Nie trzeba za nie dodatkowo płacić. I odrobina sztuki w postaci warsztatów własnoręcznego czerpania papieru artystycznego oraz wykonywanie lakowych pieczęci.

Prace dyplomowe są wyłącznie praktyczne i dla prawdziwych klientów! Na koniec nauki są publicznie prezentowane. Istny festiwal spotów 3D, stron www, wydrukowanych książek, pokaz zrealizowanych kampanii reklamowych oraz prezentacje własnych portfolio.

Po prostu nauczanie przez praktykę! – A na przerwach? Kawa, herbata, woda mineralna, jabłka, mandarynki, słodycze. Dorośli też to lubią.   Zapytaj o...

 Zgadnij, w co się "bawią" Słuchacze na zdjęciu poniżej.

Galeria – zajęcia w pracowniach Publishing School

Nasz dyplom to świadectwo ukończenia szkoły policealnej ze zdjęciem oraz wykazem przedmiotów i ocen. Jest zabezpieczone szkolnym hologramem, oznaczone nie tylko logotypem szkoły ale i patronującej szkole firmy Apple ATC SAD. Ma wersję polsko-angielską więc nie wymaga tłumaczenia przysięgłego. Dołączone są do niego dokumenty o charakterze europassu.Statut, Regulaminy, Umowa o naukę

Statut Publishing School Statut Publishing School (136 KB)

Regulamin słuchacza Publishing School Regulamin słuchacza Publishing School (111 KB)

Regulamin oceniania Regulamin oceniania (110 KB)

Umowa o naukę 2017/18 Umowa o naukę 2017/18 (112 KB)

A absolwenci?

Absolwentów kochamy i to z wzajemnością. Kontaktujemy się z nimi, spotykamy się na targach i konferencjach, naradzamy, pytamy, odpowiadamy na pytania, współpracujemy, promujemy ich firmy, zapraszamy na kawę, zlecamy wykonanie druków i reklam, cieszymy się ich sukcesami, uczymy ich pracowników na kursach i w szkole. Jest normalnie. Tworzymy środowisko.    A Twoje propozycje? ...

Film: "Baba w babie"


Autor: Tomasz Wilczek – absolwent 2013 (praca dyplomowa)


Czy wiesz, że:

“User Experience (UX) w dosłownym tłumaczeniu oznacza "doświadczenie użytkownika". To takie projektowanie stron www, serwisów i oprogramowania, które pozwala użytkownikom komputerów oraz urządzeń mobilnych sprawnie i skutecznie dotrzeć do poszukiwanych informacji, czyli look+feel+usability. UX jako interdyscyplinarna, nowa wiedza szeroko stosowana w strategiach rynkowych wykorzystuje zasady psychologii, socjologii, marketingu, ergonomii. Dzięki temu aplikacje w Internecie są poprawne technicznie, funkcjonalne, intuicyjne, a informacje atrakcyjne, estetyczne, budzące zaufanie. Aby uzyskać taki efekt web designer musi dokładnie wyobrazić sobie zachowania użytkownika oraz szczegółowo zdefiniować jego potrzeby. ”
User Experience, Łukasz Mikulski – wykładowca Publishing School

Publishing School w liczbach

19 lat istnienia szkoły
średnio 300 godz. ćw. komp. na każdym kierunku
ponad 1070 fanów na facebook'u
ponad 1000 zadowolonych absolwentów
2280 wypitych kaw rocznie
2040 subskrybentów szkolnego newslettera
660 osób przeszkolonych na kursach specjalistycznych

Zobacz kierunek

Kampanie reklamowe

Pojedyncza reklama to przeszłość, prawie każdy potrafi ją zrobić. Teraźniejszość należy do kampanii reklamowych. A przyszłość? – Odkryj z nami swoją kreatywność!